Sztuka ulicy, sztuka na ulice! Warsztaty street art dla dzieci i młodzieży

Sztuka Ulicy, Sztuka na ulice! Warsztaty street art dla dzieci i młodzieży!

 

Fundacja Kulturolubni wraz z Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów street art!

 

To doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu na zakończenie wakacji. Przyjdź i sam wykonaj szablon, graffiti lub gadżet.

 

Podczas warsztatów, uczestnicy nauczą się i sami wykonają:

  • graffiti – najpopularniejsza forma street artu. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się projektowania graffiti, pracy ze sprayami, a zwieńczeniem ich pracy będzie stworzenie własnego dzieła.
  • szablony – technika malarska typowa dla nurtu street art,. Do malowania wykorzystamy matryce, które przykłada się do malowanej powierzchni, a następnie pokrywa farbą.
  • gadżety – street art to także moda uliczna! Na warsztatach uczestnicy będa mieli okazję wykonać pocztówki, torby, koszulki czy ozdobić swoje elementy garderoby (kurtki, bluzy itp.). Do wykonania gadżetów użyją szablonów, farb oraz sprayów.

 

Oprócz zajęć praktycznych, uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi terminami z zakresu sztuki ulicznej, zobaczą przykładowe dzieła, poznają historię graffiti oraz techniki wykorzystywane w ramach malarstwa artystycznego.

Zajęcia poprowadzi znany i ceniony artysta – Piotr Saul.

Piotr Saul-  absolwent ASP Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, mieszka we Wrocławiu. W 2010 roku bronił dyplomu z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka. Pracuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu jako asystent w pracowni malarskiej prof. zw .K Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.

Poza ogólnie pojętym malarstwem, projektowaniem, grafiką zajmuje się także komponowaniem muzyki, beatboxem oraz tańcem. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz w finale Mam Talent 3 wraz z zespołem, którego jest inicjatorem (MeMyselfandI). Tańczył i śpiewał gościnnie w Teatrze Muzycznym Capitol.

Od 2010 r prowadzi stronę internetową poświęconą wrocławskiemu streetartowi – www.facebook.com/streetartWroclaw

 

Finałem projektu będzie “Strefa street art”, realizowana podczas II Targowiska sztuki.

W dzień finału, chętne osoby będą mogły wziąć udział w warsztatach:

  • beatboxu,
  • graffiti
  • tworzenia szablonów.

Dodatkowo na oczach uczestników powstanie mural!

 

Nie może Was zabraknąć!

 

 

Co, gdzie i kiedy?

 

23 sierpnia 2022 r. godz. 16.00 Graffiti*

24 sierpnia 2022 r. godz. 14.00 Szablony*

24 sierpnia 2022 r. godz. 17.00 Gadżety*

 

* wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 767 560 015 lub mailowo: kulturolubni@gmail.com

 

 

Finał projektu  – 3 września 2022 r. od godz 14.00 do 20.00

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenach  zielonych przy Centrum Działań Twórczych w Lubinie al. Komisji Edukacji Narodowej 6 A w Lubinie.

 

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu  Województwa Dolnośląskiego.

Projekt realizuje Fundacja Kulturolubni w partnerstwie z Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie poniższej zgody przez uczestnika pełnoletniego lub rodziców/opiekunów prawnych osób niepełnoletnich:

zgoda przetwarzanie danych i wizerunek